Септември София и Янтра Габрово играят при  в среща от 23-ия

...

НА ЖИВО: Септември София 1:1 Янтра Габрово, старт на втората част

Септември София и Янтра Габрово играят при   в среща от 23-ия кръг на родната Втора лига. Велислав Василев откри за гостите още в петата, само че Симеон Александров изравни в 24-ата минута. Срещата на стадиона в столичния квартал „ Драгалевци “ може да я наблюдавате в директно предаване по  DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата .

Септември е водач в класирането с 47 точки и един от главните претенденти за завръщане в елита, до момента в който Янтра е на пета позиция с 37 пункт, с четири по-малко от третия Марек Дупница.

/  /

Гостите получиха ранен късмет да обстрелват вртата на Димитър Шейтанов от рисков свободен удар пред наказателното поле още в третата минута. С осъществяването се зае Даниел Младенов, който обаче стреля високо над вратата.

Само две минути по-късно Янтра откри резултата. Гостите се възползваха от неточност на домакините, след която Велислав Василев беше изведен зад отбраната на Септември, напредна на скорост към наказателното поле и останал самичък против Шейтанов не сбърка, пращайки топката под него по тревата - 0:1.

Последва напън от домакините, които желаеха бързо да изравнят. В десетата минута топката беше центрирана от свободен удар отдясно в наказателното поле на габровци, където настана безредие, а капитанът Асен Георгиев приключи с удар, само че право в ръцете на стража Борис Груев.

Септември имаше добър късмет за попадение н 14-ата минута, когато Айкут Рамадан центрира от свободен удар тъкмо отляво до наказателното поле, където Георги Динков засече с глава, само че кълбото мина на сантиметри над напречната греда на гостите.

Пет минути по-късно се наложи да бъде осъществена насилствена промяна в състава на гостите, откакто голмайсторът Велислав Василев получи травма и бе сменен от Лъчезар Йорданов.

Столичани пропуснаха нова страхотна опция да изравнят резултата в 20-ата минута. Тогава Рамадан изведе по отличен метод Ивайло Михайлов отляво в наказателното поле, а вратарят Груев излезе да го пресрещне. Нападателят обаче пусна с левия крайник топката около него, само че те не пожела да влезе във вратата на гостите и мина доста близо около лявата греда на Груев в навън.

Настойчивите дейности на Септември обаче дадоха резултата и голът стана факт в 24-ата минута. Рамадан центрира чудесно отляво към границата на вратарското поле, където Симеон Александров беше изтърван и стреля с глава, само че Груев отрази. Кълбото обаче се върна в краката на фланговия футболист, който от близка отдалеченост този път неточност нямаше - 1:1.

Сериозна неточност в отбраната на Янтра замалко да докара до втори гол в тяхната врата в 29-ата минута. Димитър Стоянов не върна топката по най-хубавия метод за своя вратар Груев, който обаче беше притиснат от Ивайло Михайлов. Нападателят беше закачен леко от стража, кълбото остана на място, а Борислав Маринов опита да приключи от дребен ъгъл в опразнената врата, само че не съумя да уцели очертанията ѝ. Домакините останаха с искания за дузпа, само че сигнал от основния съдия Мариян Гребенчарски не последва.

Положенията пред вратата на гостите се трупаха една и след друга и секунди по-късно капитанът на домакините Асен Георгиев засече с глава центриране от корнер, само че ударът му мина около дясната греда на Груев.

Поредният пропуск за Септември пристигна в 37-ата минута, когато Асен Георгиев реши да стреля непосредствено от директен свободен удар на добра позиция в наказателното поле. Защитникът завъртя чудесно топката над стената, само че тя се отби от напречната греда, след което Ивайло Михайлов не съумя да се ориентира по най-бързия метод при добавката и прати кълбото над вратата в навън.

Три минути пречи почивката Михайлов получи отдясно в наказателното поле на Янтра и върна топката за Маринов, който стреля ниско, само че около лявата греда на Груев в навън.

На почивката наставникът на домакините Иван Гешев направи смяна, като пусна в игра Йоан Гаврилов на мястото на Кубрат Йонашчъ.